USD/TRY – 07.12.2016

0
1036
BOULDER, CO - OCTOBER 28: Presidential candidate Donald Trump gives a thumbs up during the CNBC Republican Presidential Debate at University of Colorados Coors Events Center October 28, 2015 in Boulder, Colorado. Fourteen Republican presidential candidates are participating in the third set of Republican presidential debates. (Photo by Justin Sullivan/Getty Images)
Sonunda beklenen (gecikmeli de olsa) oluyor. Trump’un başkanlığına %20 lik bir yükselişle destek veren dolar düşüş sinyalini verdi. Dünden bu yana 3.52 den 3.4220 lere kadar gerileme gördük. Devamı gelecektir.
**
Piyasalar duygulara göre hareket eder. Heyecan piyasaları şişirirken (dolarda olduğu gibi), panik ise varlıkların değerini çok ucuz noktalara çekebilir (Türk Havacılık hisselerinde olduğu gibi). Bu anlarda duygularına kapılmayıp aklıyla hareket edenler büyük kazanımlara sahip olurlar.
**
USDTRY şu anda 3.4234 ten işlem görüyor. Bu noktada bir ihtimal de olsa 3.45 lere cılız bir tepki gelebilir. Ancak devamında satış baskısı daha da artacaktır. Hedefimiz 3.30.
**
Yatırım Tavsiyesi Değildir!!